Тема. Візьму перо і спробую.
Мета. Узагальнити знання учнів про
книгодрукування, про основні складові книг. Сприяти творчій активності учнів,
розвитку уяви; спонукати до створення власних художніх творів різних жанрів,
застосовувати і вміти помічати в них художні засоби: порівняння, образні
висловлювання; розвивати вміння давати оціночні
судження з приводу творів однокласників чи однолітків.
Обладнання: читацькі щоденники,
власні збірки, дитячі періодичні видання
„Казковий вечір”, „Барвінок”.
Попередня
підготовка. На уроках трудового навчання,
образотворчого мистецтва учні виготовили і проілюстрували власні книжечки.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
1. Слово вчителя.
- Сьогодні у нас завершальний
урок позакласного читання. На протязі року ми дізнавалися про створення книг,
їх різноманітність, різножанровість; вчилися розуміти зміст, дізнавалися про людей, які створюють книги. А зараз
прийшла черга і самим показати свої таланти. Напередодні ви були „працівниками”
книжкової фабрики, де практично відтворили процес створення книги.
- Ким ще довелося вам бути, щоб
ваша збірка стала привабливою для читачів? (Художником.)
- Коли ви працювали над створенням вашої книги
ви радилися з дорослими, чекали від них поради, допомоги. Підкажіть, як
називається людина, яка керує всім процесом створення книги? (Головний
редактор.) Я надіюсь, що ви охоче поділитеся сьогодні із друзями своїми першими книгами.
ІІ. Основна частина уроку.
1. Знайомство з новою книгою і
авторами. Учні демонструють власні збірки. За аналогією роботи на
попередніх уроках, діти представляють книгу: вказують автора, художника,
редактора, видавництво, призначення і жанр. Далі зачитують власні твори. Решту
школярів відзначають цікаві моменти, намагаються пояснити тему, знайти художні
особливості, дають власну оцінку прослуханому.
2.Хвилинка відпочинку. Учні, закривши очі, слухають мелодію запропоновану
вчителем і розповідають про те, що вони змогли собі уявити.
3.Невідомі автори відомих
видань.
- Ми сьогодні також познайомимося
з маловідомими авторами віршів,
оповідань і казок, які вже надрукували їх у періодичній пресі. Що таке
„періодична преса”? (Видання, що періодично видаються, мають певний обсяг, не
перевидаються, зберігаються в бібліотеках або окремих читачів.)
Які видання є сьогодні нашими
гостями? Представте твори ваших ровесників. ( Слабші учні мали завдання
підготуватися по даному питанню. )
ІІІ. Підсумкова бесіда.
·
Чи цікаво вам було готуватися до уроку?
·
Якими рисами повинна володіти людина, щоб написати казку, вірш, оповідання?
·
Яке завдання у створенні книги було найважчим? А яке
найлегшим?
·
Що, на вашу думку, головне у створенні книги?
·
Кого ви вважаєте головним у створенні книги? Спробуйте
довести свою думку.
·
Чи вважаєте ви свою книгу скарбом?
·
Які з прослуханих творів своїх друзів ви б надіслали до
дитячого видання?
·
Що змінилося у
вашому ставленні до книг після сьогоднішнього уроку?
·
Чи хочете ви продовжити роботу над створенням нових збірочок?
-
Тож бажаю вам успіхів і творчих досягнень. А поки що
скажемо собі (читання з дошки хором):
Візьму перо і спробую створити
вірш чи казку
Про диво, що й не снилося, про
сонце чи траву,
Про коника, чи зайчика, а
може, про ромашку...
Та все, що напишу я - це світ, де я живу... ( Т.Бойко.)
Можливо, влітку ви побачите
багато цікавого і під новими враженнями напишете нові цікаві казки, вірші чи
оповідання. Ми будемо раді почути їх, або навіть почитати на сторінках
„Казкового вечора”, „Пізнайка”, „Барвінка”. Успіхів вам! До нових зустрічей з книгою!
А насамкінець, поаплодуємо нашим сьогоднішнім авторам і творцям книг.
Немає коментарів:
Дописати коментар